Aktualności

Pożar składowiska opon w Kłębowcu

2 marca 2019 r. o godzinie 3:46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu odebrał zgłoszenie o pożarze na składowisku opon w miejscowości Kłębowiec na terenie Gminy Wałcz.

Na miejsce zostały zadysponowane zastępy gaśnicze z powiatu wałeckiego oraz z powiatów szczecineckiego, pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego a także kontener ze środkiem pianotwórczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 ze Szczecina. W sumie w działaniach gaśniczych uczestniczyło 23 zastępy straży pożarnej - 74 strażaków.

            Ogólny obszar składowiska to 10 tysięcy m2. Działania strażaków polegały na obronie części składowiska przed rozprzestrzeniającym się ogniem, odrzucaniu opon, których nie objął ogień i  podawaniu środków gaśniczych na ognisko pożaru. Skuteczność gaszenia wodą materiałów pochodzenia syntetycznego jest ograniczona, z kolei piana jest szybko niszczona przez wysoką temperaturę. Działania gaśnicze realizowane były w utrudnionych warunkach  ze względu na wysoką temperaturę panującą na miejscu zdarzenia.

Spaleniu uległy opony na powierzchni ok 250 m2 składowiska.

 

Źródło: Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Szczecinie

07-03-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal eWałcz.pl?

NIE
TAK