Aktualności

Nowa łódź ratownicza w Wałczu

W dniu 05 lipca 2019 do KP PSP w Wałczu dotarła nowa łódź ratownicza WHALY 435 przeznaczona do prowadzenia przybrzeżnych akcji ratowniczych.

Przewożona na przyczepie, lekka, odporna na uderzenia, wykonania z polietylenu łódź zastąpi używaną od kilkunastu lat starą łódź wyprodukowaną jeszcze w dawnej fabryce w Człopie.

Zalety nowej łodzi są również takie że można ją wodować bez korzystania ze slipu, co w przypadku akcji ratunkowych jest bardzo ważnym elementem. Wcześniej strażacy z Wałcza aby zwodować łódź musieli korzystać tylko i wyłącznie ze specjalnie wykonanych zjazdów znajdujących się przy akwenach, co znacznie utrudniało i wydłużało akcje ratunkowe. Na wyposażeniu łodzi znajduje podręczny sprzęt ratunkowy potrzebny do prowadzenia akcji ratowniczych na wodzie, m.in. koło ratunkowe, bosak, boja SP, pas ratunkowy typu "węgorz", rzutka ratunkowa, sprzęt ABC, kamizelki asekuracyjne sprzęt oświetleniowy, oraz inny sprzęt potrzebny do pracy na wodzie.

Łódź wraz z osprzętem kosztowała 26 tys. zł, a jej zakup w całości został sfinansowany przez Gminę Miejską Wałcz. Podziękowania za zakup składamy Panu Burmistrzowi Maciejowi Żebrowskiemu oraz Radzie Miasta Wałcz.

 

Źródło: Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Szczecinie

 

13-07-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal eWałcz.pl?

NIE
TAK