Aktualności

REKLAMA [B] - Autopromocja
„Wielkanocne zajączki dla kierowców”

Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy przeprowadzili coroczną akcję „Pisanki na drodze”. Działania, w trakcie których kierowcy otrzymywali świąteczne zajączki i pisanki, prowadzone były wspólnie z uczniami. Bezpieczeństwo na drodze, w okresie przedświątecznym i samych świąt to główny cel akcji,.

„Pisanki na drodze” to trwające od lat działania prowadzone wspólnie z uczniami z koła „Bezpieczny uczeń” działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu pod opieką nauczyciela pani Ewy Tereszczak..

Akcja prowadzona jest w okresie przedświątecznym z apelem do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze z uwagi na wzmożony, w tym czasie ruch kołowy. Podczas dzisiejszych działań prowadzonych na ulicy Bankowej w Wałczu, policjanci z drogówki zatrzymywali kierowców do kontroli drogowej, a tym samym zapraszali do spotkania z uczniami, którzy przygotowali specjalnie na ten dzień wielkanocne zajączki, wiosenne tulipany z origamii oraz kolorowe pisanki.

Były też zgadywanki, dotyczące pytań z ruchu drogowego i tradycji zbliżających się świąt. Od policjantów kierowcy otrzymywali profilaktyczne ulotki i jednorazowe alkotesty. Kierowcom bardzo działania podobały się i popierali tego typu akcje.

Dzisiejsza akcja połączona była z działaniami pod kątem bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też napotkanym pieszym i rowerzystom policjanci wręczali elementy odblaskowe, przypominając o ich ważności w bezpieczeństwie oraz bezpiecznym przechodzeniu na drugą stronę ulicy.

Kontynuacja działań w dniu jutrzejszym z przedszkolakami.

 

Źródło: http://walcz.policja.gov.pl

31-03-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal eWałcz.pl?

NIE
TAK