Aktualności

REKLAMA [B] - Autopromocja
„Przedszkolaki dla kierowców”

Nie działania represyjne, a zagadki i niespodzianki dla kierowców, przygotowali policjanci z wałeckiej jednostki, żandarmi i strażnicy gminni oraz przedszkolaki z „Bajki” z okazji nadchodzących świąt dla kierowców. Wspólnie przygotowana akcja ma na celu przypomnienie użytkownikom czterech kółek o właściwym zachowaniu na drodze, zwłaszcza w tym okresie, kiedy panuje wzmożony ruch na drodze.

Żeby święta były wesołym wspomnieniem muszą być też bezpieczne. Dlatego też o miłą atmosferę przedświąteczną zadbali policjanci, strażnicy gminni, żandarmi i grupa Muchomorków z przedszkola „Bajka” w Wałczu.

Użytkownicy czterech kółek z uśmiechem na ustach opuszczali miejsce spotkania z organizatorami dwudniowych działań trwających od lat akcją o nazwie „'Pisanki na drodze”. Były to typowe działania informacyjno- edukacyjne, których celem jest apel od dzieci do kierowców o bezpieczeństwo na drogach.

Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zapraszany był na początku do wysłuchania krótkiej „lekcji” profilaktyki z apelem o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze..Co było pierwsze? Kura czy jajko?, Na co mogła liczyć oblana wodą panna?, Dlaczego wieszano śledzia?,

Podaj 3 akcesoria do lania wodą, w śmigusa dyngusa itp. na te i inne pytania musieli odpowiedzieć kierowcy, którzy z uśmiechem na ustach i poparciem działań włączali się do nich. Przedszkolaki przygotowały wspólnie z nauczycielami hasłowe plakaty i niespodzianki dla kierowców, w postaci koszyczków z pisankami i świątecznych lizaków.

Spotkanie, w takich okolicznościach z policjantami oraz dziećmi bardzo podobało się kierowcom i cieszyło dużym poparciem.

Na koniec mundurowi wręczyli przedszkolakom świąteczne, czekoladowe zajączki i wszyscy życzyli sobie bezpiecznych i wesołych świąt.

31-03-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal eWałcz.pl?

NIE
TAK